Tylko 12% twierdzi, że jest zdecydowanie przeciwna takiemu rozwiązaniu, a 16% nie ma jeszcze wyrobionego zdania na ten temat. Biorąc pod uwagę ilość wyrzucanych przez klientów paragonów papierowych zaraz po zakupie lub pozostawianie ich przy kasie sklepowej, to cyfryzacja paragonów wydaje się wygodnym dla obu stron rozwiązaniem, a dodatkowo bardziej oszczędnym. Pewne wątpliwości wśród osób sprzeciwiających się rozwiązaniu cyfrowemu, może budzić wprowadzenie urządzeń magazynujących e-paragony, czy prawdopodobieństwo instalowania w telefonach kolejnych aplikacji.
Ministerstwo Finansów, które cyfrowe paragony planowało wprowadzić wraz z Krajowym Systemem e-Faktur umożliwiającym szybką zamianę e-paragonu na e-fakturę, a następnie przekazanie jej do systemu ministerstwa, prawdopodobnie także będzie oferowało sprzedawcom odpowiednie urządzenia do gromadzenia cyfrowych paragonów.
Z ostatnich zapowiedzi Ministerstwa Finansów wynika, że bardzo krytykowane rozwiązanie z e-Fakturami zostanie wprowadzone dopiero od lipca 2024 roku. Z systemu zostaną wyłączone e-faktury dla osób fizycznych (m.in. osoby prywatne).
źródło: rp.pl